Notice: Undefined index: aiosp_license_key in /home/jutroranji/www/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 5808
Weekend w Wilnie | Jutro Rano

Powrót do korzeni

Weekend w Wilnie

Rozluźnij ciało i umysł

Nasza historia

Powrót do korzeni

Dla Polaka Wilno to część Naszego dziedzictwa. Niewątpliwie śladów polskości można odnaleźć niemało, wiele informacji o atrakcjach można znaleźć na oficjalnej stronie informacji turystycznej dostępnej także w języku polskim. Jednak podczas naszego pobytu w Wilnie trafiliśmy na święto iście litewskie, paradę z okazji Dnia Koronacji Króla Litwy Mendoga, która odbyła się 6 lipca.  

W święto litewskiej państwowości zaskoczył nas przede wszystkim rozmiar eventu.  Niekończący się sznur artystów ubranych w regionalne stroje,  śpiewających patriotyczne pieśni zmierzał w kierunku parku Vingis, gdzie uroczyście miało nastąpić odśpiewanie hymnu oraz koncert. Paradzie towarzyszył radosny nastrój, tłumy ludzi zebranych przy ulicach klaskało i śpiewało wraz z artystami. To było wyjątkowe doświadczenie. 

To, co odnaleźliśmy w Wilnie to przede wszystkim spokój. Bez planu spacerowaliśmy po ulicach starego miasta odkrywając jego tajemnicze zaułki. Mimo, że byliśmy w stolicy Litwy ciężko odnieść to doświadczenie do Warszawy, gdzie czuć wielkomiejski pęd na każdym kroku. Warto mimo wszystko stanąć na chwilę, zebrać nowe doświadczenia i poznać nową kulturę. Dzięki nim właśnie możemy być lepszą wersją siebie.

Magda

Każdy poranek to początek dnia pełnego emocji

Chcesz uwiecznić wyjątkowy dzień na filmie lub zatrzymać chwile na zdjęciach?
 
Napisz do Nas! Chętnie Cię poznamy.
 
Jutro rano opowiedz nam swoją historię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *